Jesteś tu:Informacje / Gospodarka / Gmina Biskupiec w rankingu gmin województwa

Gmina Biskupiec w rankingu gmin województwa


Wstawiony przez admin 01 lipiec 2001

Po raz trzeci, Gazeta Olsztyńska (wydanie z 21.06.2001 r.) w dodatku Biznes Warmii i Mazur przygotowała ranking najbogatszych samorządów regionu na podstawie danych roku 2000. Brane były pod uwagę 4 kryteria:
- wysokość wydatków ogółem
- wysokość nakładów inwestycyjnych
- wydatki na mieszkańca
- inwestycje na mieszkańca.

Każde, z czterech kryteriów to oddzielny ranking cząstkowy. Pierwsze miejsce w każdym zestawieniu cząstkowym dawało 116 punktów (tyle mamy gmin w całym województwie), ostatnie - 1 punkt. Suma punktów poszczególnych zestawień cząstkowych pozwoliła na stworzenie rankingu gmin.

Gmina Biskupiec na 116 gmin województwa uplasowała się na 32 pozycji zdobywając 299 punktów (w roku ubiegłym Gmina Biskupiec była na 51 pozycji). W poszczególnych zestawieniach cząstkowych przedstawia się to następująco:
- wydatki - poz. 17 (100 punktów)
- inwestycje - poz. 19 (98 punktów)
- wydatki na mieszkańca - poz. 76 (1.178 zł na mieszkańca; 41 punktów)
- inwestycje na mieszkańca - poz. 57 (167 zł na mieszkańca; 60 punktów)

W rankingu gmin miejsko - wiejskich uplasowaliśmy się na poz. 12 - tuż za Węgorzewem, a przed Nidzicą.
Oczywiście na podstawie tego rankingu nie można wprost ocenić sytuacji poszczególnych gmin. Można natomiast jednoznacznie stwierdzić, iż należymy do tych gmin w województwie, które dużo inwestują.

Należy również wspomnieć o STYROPOLU, który jako jedyny z Biskupca, wymieniony został w rankingu 100 najlepszych firm województwa warmińsko - mazurskiego. W ogólnym rankingu, podobnie jak w roku ubiegłym, STYROPOL znalazł się na 15 pozycji, uzyskując 223 punkty, przy czym w branży budowlanej, STYROPOL znalazł się na pozycji 1.

Reklama


Tłumaczenia