Jesteś tu:Informacje / Gospodarka / Monopoliści mają się dobrze

Monopoliści mają się dobrze


Wstawiony przez admin 06 luty 2002

Biskupiec. Sytuacja na rynku pracy w Biskupcu nie przedstawia się najciekawiej . Z miesiąca na miesiąc powiększają się szeregi bezrobotnych, coraz więcej osób przestało już korzystać z zasiłku, a dla najuboższych jedynym ratunkiem na życie pozostaje udanie się do pomocy społecznej.Podobną sytuację zaobserwować można wśród biskupieckich przedsiębiorców. Recesja gospodarcza w kraju, dotknęła najbardziej małe i średnie przedsiębiorstwa oraz handlowców. Tak jak dwa lata temu, znalezienie pomieszczenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Biskupcu graniczyło z cudem, dzisiaj nie ma z tym najmniejszego problemu.

Inaczej sytuacja przedstawia się w instytucjach z częściowym kapitałem państwowym, czyli lokalnych monopolistach. Mimo panującego zastoju gospodarczego, brak jakiejkolwiek konkurencji pozwala im się rozwijać. Telekomunikacja Polska S.A w Biskupcu, wychodząc naprzeciw swoim klientom uruchomiła wspaniały punkt obsługi, z szeroką gamą usług. Bank PKO BP mimo usilnych próśb mieszkańców, ciągle wstrzymuje się z uruchomieniem drugiego bankomatu, co przy 20000 tyś. Gminie i narzuceniu dodatkowej prowizji od czeków przy wypłacie gotówki na poczcie zdaje się być działaniem złośliwym.

Mieszkańcom miasta i przedsiębiorcom pozostaje tylko czekać na polepszenie się koniunktury na rynku pracy a ta prawdopodobnie nieprędko nastąpi.

MJ

Reklama


Tłumaczenia