Jesteś tu:Informacje / Inne / Do Szpitala Powiatowego im. Mikulicza w Biskupcu trafi sprzęt 380 tys. zł

Do Szpitala Powiatowego im. Mikulicza w Biskupcu trafi sprzęt 380 tys. zł


Wstawiony przez admin 01 grudzień 2017

Jeszcze w tym roku do zespołów ratownictwa medycznego w szpitalach powiatowych w Biskupcu i Dobrym Mieście trafi sprzęt o wartości 464 tys. zł.
Ich zakup umożliwi dotacja celowa wojewody warmińsko-mazurskiego. Uroczyste podpisanie umów odbyło się 23 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Pula środków przeznaczonych dla podmiotów leczniczych w całym regionie wyniosła 3 mln 834 tys. zł.
- Powiat olsztyński otrzymał 464 tys. zł. Do Szpitala Powiatowego im. Mikulicza w Biskupcu trafi 300 tys. zł na zakup ambulansu typu C z noszami oraz 80 tys. zł na urządzenie do kompresji klatki piersiowej i dwa videolaryngoskopy. Z kolei Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście za kwotę 84 tys. zł kupi respirator ratowniczo – transportowy, skaner żył, pompę infuzyjną, pulsoksymetr i ssak transportowy – wymieniała starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. – Cieszymy się z tego wsparcia, bo aparatura medyczna, niestety, szybko się eksploatuje. W naszych szpitalach pracują świetne zespoły ratownicze, ale im lepszym i nowocześniejszym dysponują sprzętem, tym bardziej mogą wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie. Chodzi przecież o ludzkie życie, dlatego dziękujemy za przyznane środki – dodawała starosta.

źródło: powiat-olsztynski.pl
Etykietowanie

Reklama


Tłumaczenia