Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Wybrano najlepszą rzeźbę w województwie

Wybrano najlepszą rzeźbę w województwie


Wstawiony przez admin 28 lipiec 2013

Wybrano najlepszą rzeźbę w województwie

Aż 41 prac 12 twórców ludowych i artystów amatorów trafiło na 33. Wojewódzki_ Konkurs rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej w Biskupcu. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Drońskiego za najlepszą pracę uznało rzeźbą Piotra Gołębiowskiego z Wyrwilt koło Bartoszyc.

W Biskupieckim Domu Kultury odbył się wernisaż XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej. W tym roku na konkurs zgłoszono 41 prac 12 twórców ludowych i artystów amatorów z województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepszą pracą została rzeźba Piotra Gołębiowskiego z Wyrwilt k. Bartoszyc. Drugie miejsce zajął Kazimierz Kakowski z Dębówka k. Szczytna. Trzecią nagrodę za swoją pracę otrzymał Krzysztofowi Maculewiczowi z Gadów k. Dywit.

Jury przyznało również wyróżnienia Markowi Kuziuta z Biskupca, Jackowi Idźkowskiemu z Biskupca i Wiktorowi Piaseckiemu z Dąbrówki k. Otwocka. Prace oceniała komisja w składzie: Zygmunt Droński - Przewodniczący (Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych,) Miłosz Piotrowski członek (dr sztuki, pracownik Zakładu Malarstwa i Rzeźby Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), Anna Kicka-Rogozińska - komisarz konkursu (mgr sztuki, pracownik BDK).

Zapraszamy na wystawę pokonkursową do Biskupieckiego Domu Kultury ul. Matejki 5 czynną od poniedziałku do piątku do 30 sierpnia br. w godz. 9.00 do 18.30.

źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia