Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu

XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu


Wstawiony przez admin 15 styczeń 2009

XVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Biskupcu

11 stycznia odbyły się imprezy związane ze zbiórką pieniędzy dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od kilkunastu lat początek roku wiąże się ze wzmożoną aktywnością samorządów szkolnych biskupieckich szkół, które wraz ze swymi opiekunami organizują kwestę uliczną, a także zbierają z wielu źródeł przedmioty, które trafiają na aukcję, loterię i do sklepiku w czasie finałowego koncertu.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, Mieszkańcy Biskupca, okazali dużo serca i hojności wrzucając do puszek wolontariuszy na ulicach naszego miasta łącznie 9551,51 zł. Gospodarzem koncertu finałowego była Szkoła Podstawowa Nr 3, która użyczyła swojej sali gimnastycznej. W przygotowaniu sali, poza pracownikami SP Nr 3, wzięli aktywny udział: Michał Moroz, Mateusz Dryńkowski, Mariusz Wierzchowski (LO Biskupiec) oraz Mateusz Wierzbowski (Katolickie Gimnazjum). Uczniowie SP Nr 3 i nauczyciele z panią Dyrektor Bożeną Lasocką stworzyli miłą atmosferę, która sprzyjała sprawnemu przebiegowi imprezy. Współorganizatorem koncertu był Biskupiecki Dom Kultury z panem Dyrektorem Robertem Tokarskim.

Życzliwego wsparcia udzieliła Pani Burmistrz Elżbieta Samorajczyk. Największy dochód przyniosła aukcja, z której uzyskano 4780,00 zł. Najwyższe kwoty licytujący zapłacili za kupon kursu nurkowania, monitor komputerowy, pluszowego bociana i plakat WOŚP z autografem Jurka Owsiaka. Jak zwykle popularnością cieszyły się koszulki i kubki orkiestrowe oraz wyroby jubilerskie. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami chętnie brali udział w loterii. W bufecie można było zjeść smaczny bigos ugotowany przez panie z kuchni Gimnazjum Nr 1. Na scenie występowały zespoły muzyczne, wokalne, taneczne, akrobatyczne i kabaretowe złożone z przedszkolaków i uczniów naszych szkół. Koncert prowadziły debiutujące w tej roli uczennice Katolickiego Gimnazjum Dagna Andrzejewska i Ola Karmazyn. Pieniądze liczyły, współpracujące z nami od wielu lat, panie z PKO BP w Biskupcu Jolanta Radomska i Urszula Olczak przy wsparciu nauczycieli. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali biskupieccy policjanci. W trakcie koncertu porządku pilnowali także młodzi strażacy ochotnicy. Losy loterii sprzedawali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2, w sklepiku pracowały uczennice Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół, a w bufecie uczniowie Gimnazjum Nr 1. Najważniejszym jest dobrowolne zaangażowanie kolejnych roczników dzieci i młodzieży, które mobilizują swoich szkolnych opiekunów i rodziców i to dzięki Nim Orkiestra gra co roku także w Biskupcu. Ofiarodawcami licytowanych i sprzedawanych różnorodnych przedmiotów są liczne biskupieckie firmy i zakłady pracy. To one także przyczyniły się do zebrania łącznie w tym roku kwoty 18 060,44 zł. W czasie kwesty ulicznej i koncertu opiekowali się dziećmi i młodzieżą wieloletni członkowie sztabu WOŚP: Barbara Żęgota, Halina Wydor, Danuta Tomczak, Ewa Januszko, Beata Głowacka z Gimnazjum Nr 1, Kamila Ostapkowicz z SP Nr 2, Jolanta Okuniewska z SP Nr 3, Maciej Szczyglak i Elżbieta Cygarowska z Katolickiego Gimnazjum oraz Krzysztof Janczara z Zespołu Szkół. Szefem sztabu był Ireneusz Wydor z Zespołu Szkół.

Źródło: biskupiec.pl

Reklama


Tłumaczenia