Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Koncert Roberta Kasprzyckiego i Tomka Hernika

Koncert Roberta Kasprzyckiego i Tomka Hernika


Wstawiony przez admin 30 maj 2007

Koncert Roberta Kasprzyckiego i Tomka Hernika

26 maja 2007r. Stowarzyszenie Pro Cultura w Hoteliku Atelier, zorganizowało koncert Roberta Kasprzyckiego (gitara, głos)
i Tomka Hernika (puzon, akordeon). Występ rozpoczął się kilka minut po 20-tej i trwał do 22:40. Wśród publiczności oprócz mieszkańców Biskupca, zjechali się goście z Olsztyna, okolic Warszawy i z Wrocławia. W sumie na sali zebrało się około 130 osób.

Występ podzielony był na dwie części. Pierwsza, która rozpoczeła się od piosenki "Byle do jutra", charakteryzowała się spokojnym brzmieniem. Prócz wspomnianego utworu artyści zaprezentowali mieszankę utworów z płyt "Niebo do wynajęcia"
i "Światopodglądu". Wśród nich można było usłyszeć m.in. "Miejsca, przedmioty, kształty, drzwi", "Z ruchu moich ust", "Kay
i Gerda", "Światopodgląd" oraz "Niebo do wynajęcia".

Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część koncertu. Tu już artyści pozwolili sobie na bardzo śmiałe muzyczne eksperymenty.
I tak dzięki temu publiczność miała okazję usłyszeć, słynną już piosenkę "Unplagiat", czyli polską wersję znanego hitu Nirvany ;) Prócz niej był "Syn plaży", "Tylko ty i ja" (w wersji mocno pokręconej), ale i nie zabrakło też rytmów country. Pomiędzy utworami znalazł się nawet czas na anegdoty, dowcipy, a nawet krótką lekcję gry na gitarze. Publiczność bawiła się znakomicie. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i gromkich oklasków.

Po koncercie można było nabyć najnowszą płytę Roberta "Światopodgląd", był też czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Organizator: Stowarzyszenie Pro Cultura. Koordynator: Agnieszka Koszelak

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Warmia, Bankowi Spółdzielczemu i firmie Pomarol S.A. za wsparcie projektu, Pani Reginie Sarzyńskiej i Hotelikowi Atelier, za pomoc przy jego realizacji i za miłą atmosferę, oraz Panu Janowi Horoszko za udostępnienie nagłośnienia.

Źródło: Stowarzyszenie Pro Cultura

Reklama


Tłumaczenia