Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Mieszkańcy hojnie wsparli Orkiestrę

Mieszkańcy hojnie wsparli Orkiestrę


Wstawiony przez admin 15 styczeń 2010

Mieszkańcy hojnie wsparli Orkiestrę

Mieszkańcy powiatu olsztyńskiego pokazali, że mają "gorące serca" i nie jest im obojętny los dzieci chorych na nowotwory. - Ludzie nie żałowali grosza - oceniają sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z dziesięciu gmin powiatu. To przełożyło się na dobry wynik finansowy. Dzięki państwa hojności Orkiestra zebrała w powiecie ponad 106 tysięcy złotych!

Imprezy finałowe XVIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się w 10 z 12 gmin Powiatu Olsztyńskiego. Rekordową kwotę, czyli 17.508 złotych zebrano w największej gminie powiatu, czyli Biskupcu Reszelskim. 10 stycznia przez Biskupiecki Dom Kultury, w którym odbywała się główna impreza XVIII fi nału WOŚP przewinęło się około tysiąca osób. - Największym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się koncert rockowy, kiermasz i licytacje – ocenia Andrzej Staszak, pracownik BDK w Biskupcu. Mąż wylicytował owczarka Niewiele mniej, bo 16.154 zł udało się uzbierać w gminie Stawiguda, czyli jednej z najmniejszych gmin powiatu. - Pobiliśmy nasz ubiegłoroczny wynik o ponad 50 proc. - cieszy się Witold Lubowiecki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. – Po przeliczeniu wyszło, że zebraliśmy ponad 3 zł na jednego mieszkańca gminy. To najwyższy wskaźnik spośród gmin powiatu.

Do dużego wydarzenia doszło w Tomaszkowie, gdzie Orkiestra grała po raz pierwszy. - Jedna z koszulek WOŚP została zlicytowana aż za 400 zł, a kubki chodziły po "jedyne" 150 zł – informuje Witold Lubowiecki. Około 9 tys. zł uzbierała gmina Jeziorany, gdzie mieszkańcy bawili się w rytm biesiady śląskiej. Za 270 zł sprzedany został czteromiesięczny owczarek niemiecki. - Wylicytował go mój mąż, czym mnie kompletnie zaskoczył – przyznaje Magdalena Półtorak, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach. – Piesek jest ładny, ale dwie pierwsze noce mieliśmy nieprzespane. Zabiegali radnych Wielkim sukcesem zakończył się też fi nał w Purdzie, która po raz pierwszy zagrała w Orkiestrze (wynik zbiórki to 15.126 zł). - Jestem pozytywnie zaskoczony hojnością ludzi i końcowym wynikiem zbiórki - mówi Piotr Duda, radny powiatowy i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który był szefem sztabu w Purdzie. Właśnie w Purdzie zlicytowano pięknego konia czystej krwi arabskiej. Nową właścicielką dwuletniego Mosira została córka Bohdana Ludwiczaka, kierowcy rajdowego, który na niecodzienny prezent dla córki wydał 4100 zł. W Marcinkowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy radnymi powiatowymi i radnymi gminy Purda. Mecz prowadzony przez Sylwestra Czereszewskiego, byłego piłkarza reprezentacji Polski, wygrali radni z Purdy, 12 do 10. - Przegraliśmy, bo przeciwnicy nas zabiegali - mówi Piotr Duda, który zwraca uwagę na to, że ekipa z powiatu zagrała bez rezerwowych.

Jacek Niedzwiecki. Przegląd Warmiński nr 1(32) 01/2010. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Reklama


Tłumaczenia