Jesteś tu:Informacje / Sport / XX Międzynarodowe Kryterium Kolarskie

XX Międzynarodowe Kryterium Kolarskie


Wstawiony przez admin 14 lipiec 2014

XX Międzynarodowe Kryterium Kolarskie

Dnia 6 lipca w Biskupcu odbył się XX Międzynarodowe Kryterium Kolarskie – III Memoriał Jerzego Kowalskiego – postaci niezwykłej, która całkowicie poświęciła się biskupieckiej młodzieży, kolarstwu, a niektórych zawodników doprowadziła do sportowego szczytu. W zawodach udział wzięło 101 zawodników, m.in. 33-osobowa grupa kolarzy rosyjskich ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Przygotowań Olimpijskich w Kaliningradzie, a także reprezentanci jednej z najsilniejszych sekcji krajowych Stali Grudziądz, gdzie pierwsze skrzypce odgrywają adepci rodem z Bartoszyc.

Szymon Rekita - aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski w jeździe na czas i duma Biskupca mimo napiętego kalendarza zjawił się w swoim rodzinnym mieście i wygrał tak jak i rok wcześniej kryterium. Tym razem w rywalizacji elity zdobywając 41 pkt. pokonał m.in. Piotra Skrzeszewskiego (24 pkt, WMKS Olsztyn) oraz Edwarda Tomaszewskij (20) z Kaliningradu, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce.
Oprócz Szymona Rekity zwycięstwa dla gospodarzy odnieśli: Marta Jaskulska (młodziczki) i Klaudia Kmiołek (kobiety open), w kategorii żaczek wygrała Julia Nowosielska (Przyjaźń Bartoszyce).

W klasyfikacji klubowej triumfowała Stal Grudziądz przed Kaliningradem i Warmią Biskupiec.

źródło: biskupiec.pl
Etykietowanie

Reklama


Tłumaczenia