Jesteś tu:Informacje / Inne / Sprawniejsze zarządzanie własnymi finansami z kontem osobistym

Sprawniejsze zarządzanie własnymi finansami z kontem osobistym


Wstawiony przez admin 19 czerwuec 2016

Sprawniejsze zarządzanie własnymi finansami z kontem osobistym

Jak zarządzać własnymi pieniędzmi? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. W zależności od zasobności własnego portfela oraz indywidualnych potrzeb, korzystać można z różnych usług finansowych, ale jedno jest pewne - gromadzenie środków w skarpecie lub noszenie przy sobie całego dobytku już dawno odeszło w zapomnienie. Dziś do dyspozycji mamy mnóstwo narzędzi ułatwiających sprawne zarządzanie własnymi pieniędzmi, a jednym z podstawowych produktów są oczywiście konta osobiste. To właśnie one są nam dziś właściwie niezbędne. Rachunek bankowy w wielu przypadkach niemal całkowicie zastępuje nam portfel, tym bardziej, że obecnie do dyspozycji mamy wiele nowych technologii ułatwiających nam płacenie za zakupy lub przekazywanie środków innym osobom. Chcąc zawsze mieć własne pieniądze pod kontrolą, warto wybrać konto osobiste dopasowane do własnych potrzeb. Chcesz zrobić to sprawnie? Poznaj przygotowane przez nas porady i sprawdź największy ranking kont – dzięki temu podejmiesz dobrą decyzję!

Jakie możliwości stwarza konto osobiste?
Z pomocą konta osobistego wykonywać można wiele operacji finansowych. Jedną z jego podstawowych funkcji jest oczywiście zapewnienie naszym pieniądzom bezpieczeństwa. Do środków zgromadzonych na rachunku bankowym dostęp ma jedynie jego właściciel, więc nie trzeba w tym przypadku martwić się, że padniemy ofiarą złodzieja chociażby podczas zakupów. Nawet jeśli karta do konta zostanie zgubiona lub skradziona, dla innej osoby będzie raczej bezużyteczna, a dodatkowo można w kilka minut zablokować dostęp do środków. Na konto może być przelewane wynagrodzenie, ale my sami także możemy wpłacać na nie swoje oszczędności. Pieniędzmi zgromadzonymi na koncie dysponować można w dowolny sposób, czyli płacić nimi za produkty i usługi lub przekazywać je na inne konta. Z pomocą rachunku bankowego wszystko staje się znacznie prostsze, ponieważ czynności takie jak zapłacenie rachunku, przekazanie pieniędzy innej osobie lub zakupy wykonać możemy bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie posiadając konto osobiste możemy nawet płacić przy pomocy własnego telefonu! Konto osobiste to produkt finansowy, który warto mieć.

Czy można korzystać z konta osobistego za darmo?
Wiele osób z pewnością za największą wadę posiadania konta osobistego uzna wiążące się z korzystaniem z niego opłaty. W tym przypadku spotkać można się z koniecznością uiszczania opłat za samo konto, wydaną do niego kartę lub korzystanie z usług takich, jak przelewy, jednak nie są to opłaty, których nie można uniknąć. Obecnie wiele banków oferuje nam konta zupełnie darmowe, a nawet jeśli niektóre z nich są płatne, zwykle rekompensują to dodatkowe usługi. Często płacąc za konto, zyskujemy przydatne pakiety ubezpieczeń lub dostęp do bardzo opłacalnych programów partnerskich. Ponadto, w wielu przypadkach banki umożliwiają nam uniknięcie opłat z konto i kartę, a zwykle wystarczy aktywnie z nich korzystać, czyli dokonywać płatności z ich pomocą lub zapewniać odpowiednie wpływy. Każdy z nas może swobodnie wybrać dokładnie takie konto osobiste, które będzie dla niego odpowiednie i samodzielnie zadecydować, czy chce za taki produkt płacić, czy też nie.

Wybór konta osobistego - dowiedz się jak podjąć dobrą decyzję!
Aby wybrać odpowiednie konto osobiste, warto dobrze się zastanowić. Zwykle z takiego produktu finansowego korzystamy przez dłuższy czas i nie chcemy zmieniać go co kilka miesięcy. Aby rachunek w banku dobrze nam służył, warto rozważyć różne możliwości, a najprościej zrobimy to z pomocą porównywarki finansowej PADO24. Zgromadzono w niej mnóstwo aktualnych ofert kont osobistych z różnych banków, a wybór jest naprawdę duży! Dodatkowo, na PADO24 zapoznać się z można z wieloma cennymi informacjami, które przydadzą się w czasie użytkowania rachunku bankowego. Taka wiedza pomoże uniknąć wielu problemów. Jeśli więc chcesz znaleźć konto dla siebie, skorzystaj z PADO24 i bądź pewny podjęcia słusznej decyzji!

/Artykuł sponsorowany/

Etykietowanie

Reklama


Tłumaczenia