Jesteś tu:Informacje / Styl życia / Otwarcie działu rehabilitacji

Otwarcie działu rehabilitacji


Wstawiony przez admin 26 wrzesień 2016

Dział Rehabilitacji w Biskupcu

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu ukończyło realizację pierwszego etapu budowy Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Zawodowego.

20 września 2016 r. odbyła się uroczystość otwarcia Działu Rehabilitacji przy ul. Żółkiewskiego w Biskupcu. Powstanie obiektu umożliwi poprawę warunków rehabilitacji dziecii młodzieży z wielorakimi niepełnosprawnościami i deficytami rozwoju. Budowa obiektu była możliwa dzięki środkom duńskich Fundacji Velux oraz dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanego na podstawie umowy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Działka, na której została zrealizowana inwestycja, została udostępniona Stowarzyszeniu przez miasto Biskupiec na preferencyjnych warunkach. Uroczystość otwarcia Działu Rehabilitacji zgromadziła środowisko osób niepełnosprawnych, przyjaciół Stowarzyszenia i wszystkich tych, którzy przyczynili się do powstania Centrum.

Centrum Edukacyjno–Rehabilitacyjno–Zawodowe zostało zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu olsztyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego, kętrzyńskiego i bartoszyckiego. Pełna realizacja inwestycji umożliwi stworzenie przez biskupieckie Koło PSONI kompleksowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością na wszystkich etapach życia.

Źródło: powiat-olsztynski.pl

Reklama


Tłumaczenia