Jesteś tu:Informacje / Gospodarka / Unijne miliony dla "Ozdoby"

Unijne miliony dla "Ozdoby"


Wstawiony przez admin 03 styczeń 2011

Unijne miliony dla "Ozdoby"

Zarząd Województwa rozdzielił pieniądze na humanizację blokowisk, czyli odnowę po peerelowskich budynków. Dofinansowanie, blisko 2 mln zł, otrzymała także Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ozdoba" z Biskupca. - Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury z puli na rewitalizację miast - wyjaśnia Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa. - Z tej właśnie puli Biskupiec już rok temu otrzymał pieniądze na remont starówki, teraz wypięknieje kolejna część miasta.

Dzięki unijnej dotacji kapitalny remont przejdzie 15 budynków spółdzielni "Ozdoba". Zostaną ocieplone od piwnic po dachy, odmalowane, wymieniona będzie też instalacja grzewcza. Pełen koszt robót sięga 4 mln zł. Na tym nie kończy się jednak unijne wsparcie dla spółdzielni. "Ozdoba" otrzymała również ponad 108 tys. zł z puli na informatyzację które przeznaczy na skomputeryzowanie systemu odczytu i monitoringu wody.
Ogólnie dofinansowanie z puli na humanizację blokowisk otrzymały dziś 32 projekty z całego regionu, łącznie na blisko 70 mln zł. Większość z nich złożyły spółdzielnie mieszkaniowe, ale również wspólnoty i samorządy.

Źródło: biskupiec.pl

czy serwis biskupiec.com.pl to druga odslona biskupiec.pl? w wiekszosci artykuly to powielenie informacji na stronie UM.

Reklama


Tłumaczenia