Jesteś tu:Informacje / Inne / Będą dodatkowe lekcje

Będą dodatkowe lekcje


Wstawiony przez admin 26 luty 2009

Prawie tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Olsztyński weźmie udział w projektach dofinansowywanych z "Kapitału Ludzkiego". Na dodatkowe zajęcia z języków obcych, obsługi komputera i podstaw przedsiębiorczości powiat pozyskał prawie 850 tysięcy złotych

Lada dzień władze powiatu podpiszą stosowne umowy z samorządem województwa. Pieniądze na dofinansowanie zajęć edukacyjnych pochodzą z unijnego programu Kapitał Ludzki, z puli na wyrównywanie szans edukacyjnych w najbiedniejszych regionach wspólnoty. - Rozwój edukacji to jeden z naszych priorytetów, zaś pozyskiwanie na ten cel środków unijnych to sposób na zwiększenie szans naszych szkół w niełatwej konkurencji z placówkami olsztyńskimi – komentuje Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. Cztery projekty, które "załapały się" do finansowania, przewidują cykle dodatkowych zajęć dla uczniów czterech szkół, dla których powiat jest organem prowadzącym.

Wezmą w nich udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu, LO w Dobrym Mieście, I LO w Olsztynku oraz II LO w Zespole Szkół w Olsztynku. - Będą to zajęcia z planowania kariery i aktywnego poszukiwania pracy oraz obsługi komputera i języków obcych – informuje Barbara Guga, dyrektor wydziału oświaty olsztyńskiego starostwa. – Łącznie w projektach weźmie udział 960 uczniów. W dziedzinie zdobywania unijnych środków na tzw. miękkie projekty powiat ma się czym pochwalić. W ubiegłym roku złożył najwięcej wniosków o dofinansowanie z "Kapitału Ludzkiego" ze wszystkich powiatów ziemskich w województwie. - Nie wszystkie konkursy są już rozstrzygnięte, ale projekty powiatu olsztyńskiego są przygotowane bardzo profesjonalnie, więc przechodzą weryfikację pozytywnie – mówi Urszula Pasławska, wicemarszałek województwa odpowiedzialna za fundusze unijne. – A dodam, że konkurencja jest olbrzymia: suma projektów złożonych przez samorządy tylko w ubiegłym roku niemal przekroczyła pulę, jaką nasze województwo ma do wykorzystania przez siedem lat, czyli 312 milionów euro.

R.P. Przegląd Warmiński nr 2(21) 02/2009. Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Reklama


Tłumaczenia