Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Koncerty poezji w Atelier

Koncerty poezji w Atelier


Wstawiony przez admin 20 wrzesień 2008

Koncerty poezji w Atelier

14 września w Hoteliku Atelier wystąpił Jarosław Wasik. Jest on laureatem wielu festiwali poezji śpiewanej, takich jak "Debiuty" KFPP Opole’94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Jarkowi towarzyszył muzyk Marcin Partyka. Tego wieczoru mogliśmy usłyszeć znane utwory: "Nastroje", "Posłanie dla nadwrażliwych"i inne.

Zaprezentowane zostały również nowe kawałki z płyty "Dotykanie", która ma ukazać się wiosną przyszłego roku. Wieczór był bardzo udany. Artysta szybko nawiązał dobry kontakt z publicznością. Jego charyzma i poczucie humoru sprawiły, że publiczność bardzo dobrze się bawiła na koncercie. Koncert został zorganizowany przez stowarzyszenie Pro Cultura i Hotelik Atelier przy wsparciu finansowym firmy Warmia. Podziękowania należą się również Panu Janowi Horoszko za nagłaśnianie.

Wielbicieli poezji śpiewanej Hotelik Atelier zaprosił ponownie 15 listopada. Tym razem na koncert Jarosława Chojnackiego. Należy On do grona najwybitniejszych interpretatorów piosenki poetyckiej. Artysta wykorzystuje m.in. teksty Buszmana, Asnyka, Achmatowej, Grochowiaka i Gałczyńskiego. Po każdym utworze nagradzany był gromkimi brawami. Dziękując za zaproszenie, swój występ zakończył piosenką "Wspomnienie" z tekstem Juliana Tuwima, swego czasu wykonywaną przez Czesława Niemena. Organizatorkami tego koncertu były: Pani Regina Sarzyńska i Agnieszka Koszelak.

"HE MAN". Źródło: "Pod Tytułem" 4/2008.

Reklama


Tłumaczenia