Jesteś tu:Informacje / Kultura i rozrywka / Interaktywny portal dla NGOs!

Interaktywny portal dla NGOs!


Wstawiony przez admin 03 styczeń 2011

Możliwość reklamowania się, nawiązywania współpracy i wymiany informacji – to tylko część z całej palety zalet, jakie daje nowy portal organizacji pozarządowych z terenu powiatu olsztyńskiego. – To świetna inicjatywa, z której powinny korzystać wszystkie NGOs – uważają fachowcy.

Do tej pory próżno było szukać profesjonalnej strony internetowej czy serwisu, na których byłyby zawarte zbiorcze informacje na temat działalności organizacji pozarządowych z terenu powiatu. To był mankament, który utrudniał kontakt z NGOs czy nawet wymianę wzajemnych informacji. Niekorzystna sytuacja może się jednak zmienić. A wszystko za sprawą projektu unijnego „Wysoka jakość administracji samorządowej w powiecie olsztyńskim”, który Powiat Olsztyński realizuje wspólnie ze stowarzyszeniem Warmińsko-Mazurska Klinika Biznesu. - Jedno z działań projektowych jest nastawione na poprawę współpracy pomiędzy NGOs, a starostwem – mówi Anna Nikliborc z W-M Kliniki Biznesu. – To działanie pod hasłem „Trzeci sektor – aktywni obywatele – aktywne starostwo”, które zakłada m.in. utworzenie profesjonalnego serwisu internetowego dla organizacji pozarządowych powiatu olsztyńskiego.

Zapraszamy do współtworzenia serwisu

Techniczną stroną stworzenia i uruchomienia portalu zajął się Zespół Informatyków Starostwa Powiatowego w Olsztynie pod kierunkiem Adama Ludkiewicza. - Pracę nad stroną internetową, bazą danych i mapą aktywności organizacji pozarządowych rozpoczęliśmy we wrześniu – mówi Adam Ludkiewicz. Łukasz Narchwiński zrobił projekt strony i zadbał o jej wygląd. Zbigniew Monkiewicz zajął się zapełnianiem bazy danych organizacji pozarządowych. - To była żmudna praca – przyznaje Zbigniew Monkiewicz. – Na stronie znajduje się w tej chwili ponad 250 zarejestrowanych NGOs z terenu powiatu wraz z opisem ich głównych celów i danymi kontaktowymi. Jak wynika z serwisu najwięcej, bo aż 59 NGOs znajduje się w gminie Dobre Miasto. Twórcy serwisu zadbali o jego interaktywność. - Organizacje mogą dodawać informacje o sobie, uzupełniać swoje dane, mogą „wrzucać” ciekawe artykuły o swojej działalności, czy zdjęcia z organizowanych imprez – mówi Adam Ludkiewicz. – Liczymy, że będą chciały współtworzyć ten serwis. Na podstawie przysłanych informacji i ich częstotliwości powstanie mapa aktywności NGOs z powiatu.

To świetna inicjatywa

Danuta Zielonka, przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Olsztyńskiego uważa, że powstanie portalu to dobry pomysł. - Myślę, że NGOs będą z tego korzystać – uważa Danuta Zielonka. – Po niedawnej konferencji z NGOs z powiatu widzę, że organizacje zaczynają rozumieć, jak ważna jest taka platforma informacyjno-kontaktowa. Ona posłuży wymianie doświadczeń, umieszczaniu ważnych komunikatów o konkursach, czy zareklamowaniu się. W podobnym tonie wypowiada się Sławomir Lech, inspektor Wydziału Oświaty w olsztyńskim starostwie, który w samorządzie zajmuje się współpraca z organizacjami pozarządowymi. - Serwis internetowy dla NGOs to świetna inicjatywa – mówi Sławomir Lech. – To może pobudzić organizacje do działania. Ludzie działający w NGOs będą mogli zareklamować się, czy dać o sobie znać światu w łatwy sposób, siedząc w domu przed komputerem. Poza tym dzięki portalowi będą mogły nawiązywać współpracę i zawiązywać partnerstwa, co będzie premiowane przez powiat w 2011 roku. Na portal internetowy NGOs można wejść przez stronę Powiatu Olsztyńskiego (www. powiat-olsztynski.pl). Po wejściu na stronę główną trzeba wejść w zakładkę NGO (trzecia zakładka po prawej stronie) i kliknąć na link „Zapoznaj się z organizacjami pozarządowymi Powiatu Olsztyńskiego”.

Jacek Niedzwiecki - powiat-olsztynski.pl

Przydalby sie jakis klikalny link odsylajacy do strony ;)

Reklama


Tłumaczenia