Jesteś tu:Borki Wielkie

Borki Wielkie


Dofinansowanie z Unii Europejskiej dla szkół w Gminie Biskupiec

2009-10-03  
Dofinansowanie z Unii Europejskiej dla szkół w Gminie Biskupiec

Dnia 24 września 2009 r. w Urzędzie Miejskim w Biskupcu została podpisana przez Burmistrz Biskupca Elżbietę Samorajczyk i Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Urszulę Pasławską umowa o doposażenie placówek szkolnych z terenu Gminy Biskupiec. Na ten cel z Unii Europejskiej Gmina Biskupiec otrzyma 256.028,04 zł. Całkowity koszt projektu wynosi 301.209,46 zł.

Biskupiec - Epoka Brązu

Biskupiec - Epoka Brązu

Przy podziale pradziejów na poszczególne okresy kierowano się różnymi kryteriami. Jednym z powszechnie przyjętych jest kryterium surowca, z którego wyrabiano narzędzia i broń. Od około 1700 roku p.n.e. rozpoczyna się epoka brązu.

Osowiały gość - zabiedzony bocian nie odleciał do ciepłych krajów

2007-01-09  

Mieszkańcy Borków Wielkich mają u siebie nietypowego gościa. Do ciepłych krajów nie odleciał bocian biały, który samotnie krąży po polach. - Jego stan jest zły, trzeba go odłowić - apeluje dyrektorka szkoły.

Interes na maszcie

2005-03-30  

W Borkach Wielkich ma stanąć maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy zamiast protestować, dogadali się z gminą i operatorem. Będą otrzymywali po ok. 1000 zł na rzecz wsi.

Nie jest tajemnicą, że na telefonii komórkowej można zarobić. Okazuje się jednak, że zyski płynące z możliwości bezprzewodowego telefonowania, mogą trafić nie tylko na konto operatora. Na komórkach może zarobić również wieś.

Dożynki Gminne w Borkach Wielkich

2003-09-20  
Dożynki Gminne w Borkach Wielkich

Uroczystości dożynkowe to święto radości i nadziei. Okazja do zaprezentowania osiągnięć ale też bolączek i dolegliwości życia codziennego rolników. Dawniej żniwiarze śpiewali: "Wyjdź gospodarzu na ganek i przyjmij od nas ten wianek. Spróbuj że chleba naszego, bo to ze zboża nowego".

Reklama


Tłumaczenia