Jesteś tu:drogi

drogi


Ale będzie jazda!

2009-09-27  

Dobra wiadomość dla kierowców, turystów i inwestorów. Biegnące przez powiat drogi krajowe nr 7 (na odcinku Olsztynek-Nidzica) i 16 (na odcinku Barczewo-Biskupiec) doczekają się gruntownych remontów. I to, jak twierdzi olsztyńska GDDKiA, już wkrótce. W powiecie olsztyńskim przecina się kilka kluczowych dla województwa ciągów komunikacyjnych.

Biskupiec - przemiany w XIX i XX wieku

Wiek XIX przyniósł wielkie zmiany w strukturze społeczno-gospodarczej miasta. Były one spowodowane nie tylko ordynacją miejską z 1808 roku, zniesieniem przymusu cechowego z 1811 roku i separacjami lat dwudziestych i czterdziestych XIX wieku - o czym była już wyżej mowa - ale również rozwojem szlaków komunikacyjnych, najpierw dróg bitych, a następnie kolei żelaznych.

Położenia miasta Biskupiec

Położenia miasta Biskupiec

Gmina Biskupiec leży na pograniczu pojezierzy olsztyńskiego i mrągowskiego w południowej części historycznej Warmii, na ważnym szlaku turystycznym określanym często mianem szlaku Grzbietu Mrągowskiego. Krajobraz okolic Biskupca, podobnie jak i całej pojeziernej części regionu został ukształtowany głównie w wyniku działalności akumulacyjnej i erozyjnej ostatniego zlodowacenia.

Będzie remont "16" od Barczewa do Biskupca

2008-02-19  

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na modernizację odcinka drogi krajowej nr 16 od Barczewa do Biskupca. Otwarcie ofert zaplanowano na 18 marca. Jeśli nic nie pokrzyżuje planów drogowców, prace ruszą tego lata. Popularna "szesnastka", czyli droga krajowa nr 16, to jeden z najbardziej eksploatowanych ciągów komunikacyjnych w naszym regionie.

Wycinka drzew w okolicach Czerwonki

2006-04-18  

47 drzew rosnących przy drodze krajowej nr 57 wycięli w ciągu ostatnich dni drogowcy. Najwięcej drzew padto w okolicach Czerwonki (gm. Biskupiec). - Ta wycinka była prowadzona w ramach bieżącego utrzymania dróg - informuje Karol Głębocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. - Dotyczyła drzew suchych i chorych oraz rosnących w tzw.

Uwaga- dziura!

2002-01-29  

Biskupiec. Podobnie jak w innych miastach naszego regionu tak i w Biskupcu znikający śnieg odkrył niezliczoną ilość dziur w jezdniach . Poruszanie się slalomem to jedyny sposób na uniknięcie przykrych niespodzianek związanych z uszkodzeniem samochodu . Dochodzą do tego jeszcze niedrożne studzienki kanalizacyjne , a zebrana woda skutecznie utrudnia poruszanie się po miejskich jezdniach .

Reklama


Tłumaczenia